Fiskus z przedsiębiorcą za pan brat

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Przedsiębiorcy cenią urzędy skarbowy głównie jakość obsługi i kompetencje

60 urzędów skarbowych z całego kraju zostało wyróżnionych w tegorocznej V edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - poinformował we wtorek Business Centre Club.

Podobnie jak w latach ubiegłych, urzędy oceniane były na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ocenie podlegały: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników.

Ankiety oceniające urzędy przesyłano do Kanclerzy Lóż Regionalnych BCC, którzy koordynowali konkurs na szczeblu regionalnym. Wyróżnione placówki otrzymują tytuł Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy-2007. Prawo używania tytułu przysługuje przez rok - do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

BCC podkreśla, że jedną z najważniejszych grup podatników są przedsiębiorcy. To oni organizując działalność gospodarczą przyczyniają się do zasilania budżetu państwa: bezpośrednio z podatków wnoszonych przez firmę i pośrednio - z podatków płaconych przez pracowników tam zatrudnianych.

Relacje między administracją skarbową a przedsiębiorcą powinny być przyjazne na tyle, na ile pozwala ich naturalne umiejscowienie w rzeczywistości gospodarczej i prawnej. Dlatego też powstał pomysł zorganizowania konkursu na urząd przyjazny przedsiębiorcom - wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Ministerstwo Finansów i Business Centre Club podpisały w lutym 2002 r. porozumienie o organizowaniu ogólnopolskiego konkursu. Pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Wyróżniono wówczas 52 urzędy.

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24