Najnowsze

Fiskus robi nadgodziny w oczekiwaniu na PIT

Najnowsze

TVN24Urzędy skarbowe będą dłużej otwarte

2 maja mija termin na rozliczenie się z podatku za 2010 rok. W związku z tym 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja urzędy skarbowe będą pracować dłużej. Będą też otwarte w sobotę 30 kwietnia w godzinach od 9 do 13. Ministerstwo finansów namawia też do rozliczania się przed internet.

- Wszyscy, którzy jeszcze nie złożyli zeznania podatkowego za 2010 roku, mogą skorzystać z ułatwień przygotowanych przez Ministerstwo Finansów w ramach akcji internetowej Szybki PIT - zachęca w komunikacie ministerstwa finansów. Resort przypomina, że aplikacja e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe wraz z instrukcją ich wypełniania i przesłania znajdują się na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na stronie www.szybkipit.pl.

Od YouTube do Facebooka

MF poinformowało też, że utworzyło kanał resortu finansów na portalu YouTube, gdzie znajduje się m.in. poradnik "PIT przez formularz interaktywny" z opisem, jak złożyć zeznanie on-line, jak wprowadzać dane i otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Filmy instruktażowe są również dostępne na profilu www.facebook.com/Szybki.PIT.

Dodatkowo na specjalnej stronie informacyjnej akcji www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl można znaleźć aplikację, za pomocą której można zadawać pytania nt. rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów oraz wymieniać się wiedzą z innymi internautami.

MF poinformowało ponadto, że do godz. 13 w środę do systemu e-Deklaracje wpłynęło 737 tys. 785 deklaracji elektronicznych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24