Fiskus otwiera drzwi...

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESWarto odwiedzić urząd

Choć język, jakiego używają urzędnicy pracujący w urzędach podatkowych, może być czasem trudny do zrozumienia dla zwykłego zjadacza chleba, warto zwrócić się do nich o poradę - uważa Andrzej Parszuto z portalu internetowego pitroczny.pl. Tym bardziej, że w sobotę 19 kwietnia będzie ku temu doskonała okazja - urzędy w całym kraju organizują dzień otwarty.

W zależności od regionu Polski, fiskus otworzy swe podwoje w godzinach 9.00 - 13.00 lub 10.00 - 14.00. - Warto się tam udać, jeśli ma się jakieś pytania lub wątpliwości - twierdzi Parszuto. Choć, według niego, komunikacja z urzędnikami może być czasem trudna.

Zapytany, czy lepiej oddać wypełnione zeznanie osobiście, czy też przesłać je pocztą, Parszuto podkreślił, że on sam swoje deklaracje wysyła. - Jeśli wysyła się list polecony, można to zrobić nawet ostatniego dnia o 11 wieczorem - argumentował specjalista. Według niego, to wygodniejsze niż wizyta w urzędzie pocztowym, choć w ostatnich dniach kwietnia również w urzędach pocztowych jest tłok. - Zdarza się tak, że pięć po dwunastej pani na poczcie przybija stempel z datą z dnia poprzedniego.

Gość TVN CNBC Biznes odpowiada na pytania widzów

Gość programu "Twój brat PIT" odpowiedział także na pytanie widza. Dotyczyło ono rozliczenia się z dochodów osiągniętych z pracy w Irlandii oraz zlecenia w Polsce.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES