Fiskus czeka na ciebie w tę sobotę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rozliczenie podatkowe trzeba złożyć do końca kwietnia

Czas na rozliczenie się z fiskusem mija z końcem kwietnia. Wszystkie osoby, które dotychczas tego nie zrobiły, a w tygodniu nie mają czasu, deklaracje podatkowe będą mogły złożyć w najbliższą sobotę. Skarbówki w całej Polsce będą otwarte od 9 do 13.

Dodatkowo, w ostatnim tygodniu kwietnia podatnicy będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin pracy w urzędach. Informacje o wydłużonych godzinach pracy będą podawane lokalnie - poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie.

PIT możesz złożyć osobiście...

Sobota pracująca odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej "Szybki PIT". Jest ona skierowana do osób, które chcą sprawnie i bez kolejek złożyć zeznanie podatkowe.

- Dzięki akcji można dowiedzieć się też wszystkiego o przysługujących ulgach i potrzebnych do tego dokumentach lub poradzić się eksperta - tłumaczy ministerstwo.

... i przez internet

Wszystkie osoby, które chcą rozliczyć się z fiskusem, a nie chcą wychodzić z domu, mogą swoje rozliczenie podatkowe wysłać przez internet. - Można to zrobić korzystając z programu dostępnego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Na stronie znajduje się też instrukcja "krok po kroku", jak wypełnić poprawnie PIT. Dzięki temu wypełnienie formularza i przesłanie go bezpośrednio do urzędu skarbowego potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy - zapewnia resort finansów.

Resort poinformował, że wysyłanie PIT-ów przez internet cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 skorzystało 163 tys. osób.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24