Firmy zagraniczne interesują się Euro 2012

Najnowsze

tvnZagraniczni inwestorzy są chętni pomóc w organizacji Mistrzostw Europy w 2012 r.

Przedsiębiorstwa z Hiszpanii, Włoch i innych państw żywo interesują się inwestycjami związanymi z EURO 2012. Zagraniczni inwestorzy chcą nam pomóc w realizacji budowy dróg i organizacji imprez masowych.

Jak powiedział prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski, największe zainteresowanie i najwięcej ofert płynie ze strony hiszpańskich przedsiębiorstw. Dodał, że jest to zrozumiałe ze względu na ogromne doświadczenie w organizowaniu imprez masowych. Włosi chcą natomiast budować drogi. - Rozmawiałem z największymi przedsiębiorstwami włoskimi, zajmującymi się między innymi budową autostrad i wiem, że są gotowi pomóc zrealizować ambitny plan budowy dróg - przyznał Malinowski.

O powodzeniu EURO zdecydują politycy

Malinowski ocenił, że powodzenie EURO 2012 zależy w dużym stopniu od polityków. I dodaje, że chciałby aby wszystkie potrzebne ustawy zostały uchwalone do końca roku.

Jego zdaniem, do spraw związanych z organizacją Euro 2012, powinien być powołany specjalny komitet organizacyjny, kierowany przez apolitycznego menedżera, który będzie zajmował się tymi sprawami od początku do końca.

Pod koniec listopada w Warszawie będzie zorganizowana specjalna konferencja poświęcona EURO. Jej organizatorami będą Konfederacja i Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Konferencja ma być poświęcona analizom planów inwestycyjnych, źródłom finansowania i problemom infrastruktury teleinformatycznej, niezbędnej do przeprowadzenia Euro 2012.

Podobne spotkanie odbędzie się w Kijowie.

Źródło zdjęcia głównego: tvn