Fiat bardziej luksusowy? Przejmuje Chryslera i zmienia strategię

Najnowsze

TVN24Fiat planuje zmianę profilu produkcji

Fiat zmienia profil swojej produkcji. Szef włoskiej marki zapowiada, że jeszcze w styczniu Fiat stanie się jedynym właścicielem amerykańskiego Chryslera. Z fabryk koncernu mają

Dyrektor Fiata Sergio Marchionne, w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica", mówi, że sukces w USA włoski koncern zawdzięcza kryzysowi. Jak podaje Polskie Radio, wyjątkowa sytuacja Chryslera sprawiła, że Fiat rozmawiał w sprawie przejęcia z administracją amerykańską, która uwierzyła w przedstawione plany.

Chrysler w krótkim czasie stanął na nogi i jest obecnie gwarancją finansową włoskiego właściciela. Po fuzji włoski producent będzie siódmym co do wielkości producentem samochodów na świecie.

Będzie luksus

W związku z przejęciem amerykańskiego koncernu Fiat może zmienić profil produkcji i z masowej produkcji przejść do klasy premium: samochodów z górnej lub średniej półki.

W wywiadzie Marchionne ujawnia też, że we Włoszech trwa przygotowanie nowych modeli samochodów na amerykański rynek. Jeśli wszystko się powiedzie, fabryki Fiata będą mogły znów pracować pełną parą.

Koncern z Turynu nie zdradza jednak co ta zmiana oznaczałaby dla fabryk ulokowanych poza Włochami.

Autor: mn//gry / Źródło: Polski Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24