Ferguson w ogniu, papież Franciszek w PE Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze


Europa jest "bezpłodna i nie tętni życiem" - powiedział papież w Parlamencie Europejskim. Czy to słuszna diagnoza? Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat zapytamy też o kontrowersyjną kampanię dotyczącą gwałtów, którą promuje węgierska policja. W programie "Świat" Jolanta Pieńkowska porozmawia o zamieszkach w Ferguson.

"Epicentrum"

W programie "Epicentrum" o godz. 20.00 porozmawiamy o słowach papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim. Zapytamy, czy Europa faktycznie jest "bezpłodna i nie tętni życiem"? W programie też Węgry. Tamtejsza policja wystartowała z kontrowersyjną kampanią społeczną, skierowaną do uczennic. Wynika z niej, że za gwałt odpowiada kobieta, która wyzywająco się ubierze i napije się alkoholu. Zastanowimy się, kogo więc edukować - potencjalne ofiary gwałtu, czy napastników? Gośćmi programu będą: kompozytor Jerzy Satanowski i psycholog biznesu Jacek Santorski.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 21.00 Ferguson w ogniu - burmistrz wzywa Gwardię Narodową, a Barack Obama prosi o spokój. O zamieszkach za oceanem Jolanta Pieńkowska będzie rozmawiać z mieszkającymi przez wiele lat w Stanach Zjednoczonych: Pawłem Potoroczynem, dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza oraz Michałem Urbaniakiem, muzykiem jazzowym i kompozytorem.

"Bilans i 24 godziny"

W "Bilansie" o godz. 21.40 podsumujemy wydarzenia na rynkach. Z kolei w programie "24 godziny" o 22.00 sprawdzimy, co wydarzyło się w Polsce i na świecie.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat