Farmaceutyczna ofensywa polskiego biznesmena. Chce podbić Europę

Najnowsze

chc.com.plCurtis Health Caps (CHC) produkuje kapsułki miękkie na zlecenie firm zewnętrznych

W ciągu czterech, pięciu lat biznesmen Zbigniew Niemczycki chce wprowadzić Curtis Health Caps (CHC) do pierwszej czwórki europejskich firm farmaceutycznych, produkujących na zlecenie kapsułki miękkie – informuje "Puls Biznesu".

Zbigniew Niemczycki, jeden z najbogatszych Polaków, na dobre połknął farmaceutycznego bakcyla. Po ponad dwóch latach od uruchomienia zakładu CHC pod Poznaniem, produkującego na zlecenie firm zewnętrznych, planuje rzucić rękawicę zagranicznym konkurentom.

Są szanse?

- Już dzisiaj jesteśmy w Polsce liderem w produkcji kapsułek miękkich - nasze moce produkcyjne wynoszą ok. 1,1 mld kapsułek rocznie. W ciągu czterech-pięciu lat planujemy kilkakrotnie zwiększyć skalę biznesu, co zapewni nam miejsce w europejskiej pierwszej czwórce firm produkujących kontraktowo kapsułki miękkie - zapowiada Natalia Walas-Marcinek, prezes CHC.

Trudny biznes

Cezary Kilczewski, prezes Medicofarmy, producenta kontraktowego farmaceutyków, zwraca uwagę, że produkcja na zlecenie nie jest łatwym biznesem. - Jest bardzo energochłonna i opłacalna tylko w dużej skali. Trzeba osiągnąć masę krytyczną - co najmniej kilka linii produkcyjnych, które powinny pracować non stop - twierdzi Cezary Kilczewski.

Autor: msz/klim/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: chc.com.pl