Fałszywe włoskie trunki na niemieckich półkach

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plKtóra z nich zawiera ślady kwasu solnego?...

Sfałszowane włoskie wino sprzedaje się również w niemieckich supermarketach - donosi agencja dpa, powołując się na wiadomości redakcję magazynu "Report Muenchen" telewizji publicznej ARD.

Według niej, zawartość trzech spośród wybranych losowo sześciu butelek wina czerwonego i białego okazała się przy badaniu niezgodna z normami.

"W co najmniej trzech przypadkach woda nie odpowiadała przeciętnym spodziewanym wartościom dla autentycznych win" - stwierdzono w dokumencie przeprowadzająca analizę firmy Isolab.

Tommaso Pellegrino z komisji antymafijnej włoskiego parlamentu powiedział w audycji "Report Muenchen", iż w eksport sfałszowanego wina zaangażowała się mafia. Zakłada ona, że kontrole w Niemczech są niedostateczne - zaznaczył deputowany.

Informacje o zafałszowanym winie na sklepowych półkach pojawiły się we Włoszech na początku miesiąca. Tamtejszy inspektorat kontroli produktów rolnych informował o stwierdzeniu obecności w winie m.in. nawozów i kwasu solnego. Co ciekawe, zanieczyszczenia znajdowano nawet w najdroższych markach włoskich trunków.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl