Facebook ma miliardowe przychody

Najnowsze

Aktualizacja:
Jason-McELweenieTwórca Facebooka Mark Zuckerberg

Facebook zarobił 355 mln USD przez pierwsze dziewięć miesięcy 2010 roku - podał Reuters powołując się na dokumenty, które dystrybuuje bank Goldman Sachs. Przychody właściciela najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego miały wynieść w tym samym okresie 1,2 mld dolarów.

– Prawdopodobnie mają co najmniej 500 mln dolarów zysku netto w 2010 roku – powiedział Reutersowi Ryan Jacob z Jacob Internet Fund.

Jego zdaniem, w tym roku zysk Facebooka może wzrosnąć do 800 mln dolarów, a nawet zbliżyć się wyraźnie do 1 mld dolarów.

Goldman Sachs dystrybuuje wśród najbogatszych klientów 101-stronicowe memorandum dotyczące oferty prywatnej akcji Facebooka wartości 1,5 mld dolarów. Wcześniej sam zainwestował w tą spółkę 450 mln dolarów, wyceniając wartość całej firmy na 50 mld dolarów.

Niedawno "New York Timesa" pisał, że transakcja może podwoić osobistą fortunę założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, ale przede wszystkim wskazuje na rosnącą potęgę portalu, której obawiają się tacy giganci jak Google.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jason-McELweenie