Najnowsze

Facebook i Apple zachęcają pracownice. "Bądź elastyczna w pracy i zamroź komórki jajowe"

Najnowsze

Facebook i Apple oferują swoim pracownicom dodatkowy profit

Facebook i Apple oferują swoim pracownicom dodatkowy profit - mogą one skorzystać z możliwości zamrożenia swoich komórek jajowych, które w przyszłości będą mogły zostać wykorzystane do zapłodnienia. Ma to dać kobietom większą elastyczność w pracy.

Facebook oferuje taką usługę dla swoich pracownic w USA od początku tego roku. Polityka taka ma na celu przyciągnięcie do firmy i zatrzymanie najlepszych kobiet w branży oraz pomoc w uniknięciu konieczności wyboru między macierzyństwem i zawodowym rozwojem.

Inne profity

Apple planuje podobny program od stycznia 2015 roku.

"W dalszym ciągu chcemy rozwijać nasze benefity dla kobiet, w tym rozszerzoną politykę urlopu macierzyńskiego oraz przechowywanie jajeczek w ramach naszego wsparcia w leczeniu niepłodności" - oświadczył Apple.

Obie firmy oferują kwotę do 20 tys. dolarów dla pracowników w USA, objętych planem ubezpieczeniowym na finansowanie procedury wyodrębnienia i przechowywania komórek jajowych.

Jak zauważa BBC, konkurencja na tle przyciągnięcia najlepszych pracowników jest w Dolinie Krzemowej bardzo silna. Widoczna jest też presja na zwiększanie zróżnicowania płci w zdominowanej przez mężczyzn branży.

Jennifer Tye, szefowa marketingu w firmie Glow, pomagającej kontrolować zdrowie reprodukcyjne kobiet z zadowoleniem przyjęła nowe zasady.

- Zamrażanie komórek jajowych daje kobietom większą kontrolę. Kiedy skończyłam 30 lat, miałam przekonanie, że mój zegar biologiczny tyka coraz szybciej. Nie wiedziałam, jakie mam możliwości. Takich pracodawców należy pochwalić - oceniła.

Autor: mnkwoj / Źródło: BBC News