Facebook chce widzieć przez Skype'a?

Najnowsze

sxc.hu/ Michaela KobyakovWraca temat wideokonferencji

Facebook wraca do rozmów ze Skypem na temat wprowadzenia wideorozmów na swoim portalu społecznościowym - donosi Bloomberg. Zeszłoroczne próby nawiązania współpracy na tym gruncie się nie powiodły.

Nowa wersja Skype’a 5.0, którą udostępniono w październiku 2010 roku, została co prawda zintegrowana z Facebookiem, jednak bez możliwości korzystania z rozmów wideo.

Doniesień na temat nowej usługi na Facebooku nie potwierdzają na razie przedstawiciele portali. - W 2010 roku ogłosiliśmy proces integracji Facebooka ze Skype’m. Użytkownicy Skype’a mogą być w stałej łączności ze swoimi przyjaciółmi z Facebooka dzięki usłudze News Feed. Mogą też do siebie dzwonić i SMS-ować za pomocą Skype’a. Jednak jeśli chodzi o dalszą integrację serwisów, nie komentujemy żadnych plotek i spekulacji – oświadczył Facebook. Rzeczniczka prasowa Skype’a, Jennifer Caukin, odmówiła komentarza na ten temat.

Telekonferencja w cenie

Wprowadzenie kolejnej formy komunikacji między użytkownikami stanie się dla Facebooka nowym narzędziem walki z największymi graczami na rynku internetowym. Apple zaimplementował podobną usługę w iPhonach już w czerwcu, a Google udostępnił ją w swoim Gmailu w sierpniu 2010 roku.

Portal Zuckerberga ma o co walczyć - w drugiej połowie ubiegłego roku, wideokonferencje stanowiły aż 41 proc. wszystkich rozmów w sieci nawiązywanych za pośrednictwem Skype’a.

Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu/ Michaela Kobyakov