Europejskie centrum usług biznesowych powstanie w Poznaniu

Najnowsze

Miasto PoznańWedług zapowiedzi w centrum zatrudnionych będzie ok. 40 osób

Europejskie centrum usług biznesowych otworzy w Poznaniu Owens-Illinois (O-I), największy na świecie producent opakowań szklanych. Spółka ma w Polsce już dwa zakłady: w Jarosławiu i Poznaniu.

Jak poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Poznaniu w imieniu amerykańskiej spółki Viivika Remmel, docelowo w centrum zatrudnionych będzie ok. 40 osób. - Chcemy zwiększyć naszą obecność w Polsce i Poznaniu. Tworzone centrum przejmie obsługę m.in. zobowiązań, należności, danych i wydatków firmy. Ruszy w lipcu, pełną funkcjonalność osiągnie w październiku - powiedziała.

Kolejny zakład

O-I ma w Polsce dwie huty szkła - w Jarosławiu i Poznaniu, zatrudniające 730 pracowników. Również w Polsce działa jedno z dwóch na świecie centrów serwisowych maszyn. Huta w Poznaniu zatrudnia 140 osób. Według danych spółki, w ostatnich latach jej inwestycje w naszym kraju wyniosły ponad 40 mln euro. Od 20 lat O-I produkuje w Polsce opakowania szklane dla globalnych i polskich marek z kraju i zagranicy. Spółka jest największym na świecie producentem opakowań szklanych. W 2013 roku dochód O-I wyniósł 7 mld dolarów. Firma zatrudnia 22,5 tys. osób w 77 zakładach w 21 krajach. Oferta spółki obejmuje ponad 10 tys. produktów.

Autor: mn/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Miasto Poznań