Euro i funt tracą na wartości wobec dolara

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Euro i funt tracą na wartości

Euro obniżyło przed południem swoją wartość w stosunku do amerykańskiego dolara. Także funt brytyjski stracił na wartości w związku z niekorzystnymi zmianami w sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii - podała agencja Associated Press.

Kurs euro spadł z 1,4655 USD do 1,4645 USD. Funt obniżył swoją wartość z 2,0563 USD do 2,0485 USD. Brytyjska waluta straciła na wartości po tym, jak Bank Anglii zasygnalizował możliwość obniżenia stóp procentowych. Pesymistyczne nastroje zapanowały także po ogłoszeniu w czwartek spadku sprzedaży detalicznej w październiku o 0,1 proc. Dolar obniżył swoją wartość wobec japońskiego jena z 111,57 do 110,78.

Zdaniem analityków, dolar traci na wartości z powodu spekulacji dotyczących obniżania stóp procentowych przez Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. FED już dwukrotnie obniżył stopy procentowe. Obawy dotyczą kontynuacji tej polityki, nawet wobec utrzymywania stóp na niezmienionym poziomie przez większość krajów europejskich.

Według analityków, niska wartość stóp procentowych może przyczynić się do ożywienia gospodarczego, ale może także osłabić walutę w wyniku transferu środków inwestorów do krajów, gdzie mogą uzyskać większą stopę zwrotu.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24