Euro 2008 nie dla TVP

Najnowsze

TVN24Telewizja Polska uważa, że warunki postawione przez Polsat są nie do zaapceptowania

Nie doszło do zapowiadanego podpisania umowy pomiędzy telewizją Polsat i TVP w sprawie nabycia przez telewizję publiczną części praw do transmisji meczów piłkarskich mistrzostw Europy 2008.

W komunikacie telewizja Polsat informuje, że 6 lutego miało dojść do potwierdzenia przed notariuszem wynegocjowanej z Telewizją Polską umowy, na nabycie przez TVP części praw do transmisji spotkań z piłkarskich mistrzostw Europy 2008, w tym wszystkich meczów reprezentacji Polski, ale przedstawiciele TVP nie stawili się w umówionym terminie w kancelarii notarialnej.

Według Polsatu wyklucza to możliwość pokazania Euro 2008 na antenie Telewizji Polskiej. "Część meczów z mistrzostw Europy pokaże Polsat na swojej antenie otwartej, a wszystkie mecze będą pokazane w Cyfrowym Polsacie" - głosi komunikat.

Zdaniem rzecznika TVP Anety Wrony nie musi to oznaczać definitywnego zamknięcia negocjacji: "Telewizja publiczna musi liczyć pieniądze. Warunki finansowe, jakie nam zaproponowano, były nie do zaakceptowania. Moglibyśmy być za to surowo rozliczeni".

Źródło zdjęcia głównego: TVN24