Etyka spotyka się z biznesem. W Religia.TV

Najnowsze

Aktualizacja:
religia.tvNowy program Religia.TV - Etyka w biznesie

"Etyka w biznesie" to nowy program na antenie Religia.TV, w którym zagadnienia z szeroko rozumianej etyki biznesu i finansów zostaną skonfrontowane ze współczesnymi zjawiskami ekonomicznymi. Premiera już 8 października o godz. 14. Program poprowadzi ks. Kazimierz Sowa.

Program powstał we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i jest pierwszym programem tego typu. Jego autor, ks. Kazimierz Sowa, w rozmowie z ekspertami, analitykami rynku finansowego, publicystami i etykami spróbuje znaleźć odpowiedź na pytania o rolę i znaczenie etyki lub jej braku w świecie biznesu. Wśród gości m.in. prof. Michał Wojciechowski, Janusz Jankowiak, Ryszard Petru, prof. Andrzej Blikle.

Cykl ma za zadanie przybliżyć widzowi zagadnienia z zakresu etyki biznesu oraz podjąć dyskusję o najbardziej palących problemach dotyczących zachowań etycznych wewnątrz i na zewnątrz polskich i europejskich przedsiębiorstw, instytucji finansowych, giełdy itp.

Religia a prawo

Autorzy programu chcą zastanowić się nad kształtem polskiego CSR (corporate social responsibility, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu), wartością pieniądza, popularnością funduszy etycznych, dyskusje i rozważania będą dotyczyły różnych aspektów gospodarki, świata finansów, religii i zależności między nimi.

Zostaną podjęte także zagadnienia wpływu religijnych systemów wartości wywodzących się z chrześcijaństwa (głównie katolicyzmu i protestantyzmu) na kształtowanie postaw etycznych i systemów prawnych – ze szczególnym uwzględnieniem na ile jest to proces ewolucyjny, a na ile efekt tzw. kodu kulturowego.

Pierwszy odcinek, to zagadnienia etyki i prawa - czy zgodny z prawem oznacza etyczny i odwrotnie, a moralność leży u podstaw tworzenia prawa? Na początek cyklu również - przegląd nadużyć gospodarczych w Polsce.

Premierowy odcinek już 8 października o godzinie 14. na antenie Religia.TV

Źródło: Religia.TV

Źródło zdjęcia głównego: religia.tv