Enea będzie kupować gaz od Orlenu

Najnowsze

www.firma.enea.plEnea podpisała umowę ramową na hurtowy zakup gazu od PKN Orlen

Enea Trading podpisała umowę ramową na hurtowy zakup paliwa gazowego od PKN Orlen - poinformowała spółka. Celem współpracy z Orlenem jest "zoptymalizowanie kosztów pozyskania gazu dla klientów końcowych". Wiosną spółka przedstawi ofertę sprzedaży gazu skierowaną do małych i średnich firm.

Enea ma już niezbędne koncesje na obrót paliwami gazowymi, a jej odpowiedzialna za handel hurtowy spółka jest członkiem Towarowej Giełdy Energii na rynku gazu. - Nawiązanie współpracy z największym koncernem paliwowym w Polsce oznacza dla nas możliwość dywersyfikacji dostaw paliwa gazowego dla Klientów końcowych. Z naszego punktu widzenia najważniejsze są: konkurencyjna cena i bezpieczeństwo dostaw, a to może nam zaoferować PKN Orlen - ocenia Grzegorz Kinelski, wiceprezes zarządu ENEA S.A. ds. handlowych.

Pola współpracy

Wiosną Enea zamierza przedstawić ofertę sprzedaży gazu skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. "Już wkrótce Enea zaoferuje swoim klientom gaz w formule połączonej sprzedaży energii elektrycznej i gazu (tzw. dual-fuel). Pierwsza oferta będzie skierowana do małych i średnich firm. Będzie ona konkurencyjna w stosunku do ofert innych spółek sprzedających gaz ziemny" - informuje spółka w komunikacie.

Autor: mn/klim/ / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: www.firma.enea.pl