Emeryci pierwsi zwolnieni z abonamentu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Pierwszymi beneficjentami zniesienia abonamentu RTV mają być emeryci i renciści

Nowy rząd zniesie abonament radiowo-telewizyjny - zapowiedział Bogdan Zdrojewski, typowany na przyszłego ministra kultury w gabinecie Donalda Tuska. - Prawdopodobnie stanie się to na raty, najpierw zwolnimy z abonamentu emerytów i rencistów - wyjaśnił.

Platforma Obywatelska ma własny plan na media publiczne. Projekt zakłada m.in. zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że w pierwszej kolejności z obowiązku płacenia abonamentu zwolnieni będą emeryci i renciści. Zdaniem polityka PO, abonament zostanie zastąpiony dotacjami rządowymi, które zostaną skierowane do mediów publicznych. W ten sposób rząd będzie wspierać wszelkie programy misyjne Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Zdrojewski zaznaczył też, że jego ugrupowanie będzie dążyć do odpolitycznienia mediów publicznych. Jego zdaniem, rolą rządu będzie nadzorowanie tych mediów, a nie wpływanie na kształt polityczny programów tam prezentowanych. - Platforma zaprosi do prac nad zmianami w mediach publicznych apolitycznych ekspertów, którzy mają być gwarantem rzetelności zmian - dodał poseł.

Zdrojewski podkreślił, że Platforma Obywatelska uważa telewizję publiczną za dobro narodowe i nie chce jej stawiać w sytuacji "jakiegoś nadzwyczajnego wyzwania finansowego", ani też nie chce jej prywatyzacji. Dodał jednak, że media publiczne dysponują ogromnym majątkiem, który "można ograniczyć".

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24