Elektronika dla każdego

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESCeny sprzętu w Polsce będą spadać

Kupujemy coraz więcej nowoczesnego sprzętu elektronicznego, wynika z badania ośrodka SMG/KRC. 44 procent polskich gospodarstw domowych ma komputer z podłączeniem do internetu.

W naszych domach pojawiają się coraz więcej laptopów, telefonów komórkowych i nowoczesnych telewizorów z płaskim ekranem. Komputer stacjonarny ma już w 44 procent polskich gospodarstw domowych. Tradycyjne "blaszaki" zaczynają ustępować miejsca komputerom przenośnym, znajdującym się na wyposażeniu już 11 procent rodzin.

- Ceny laptopów spadły nawet do 50 procent w ciągu dwóch lat. Z drugiej strony ludzie są coraz wygodniejsi, a sprzęt mobilny daje możliwość pracy w dowolnym miejscu domu. Z tego też powodu coraz chętniej korzystają z bezprzewodowego internetu - podkreśla Roman Napierała z D-Link w rozmowie dla TVN CNBC Biznes.

Dodaje również, że obecnie telewizor jest jak... kominek. Zbiera się przy nim cała rodzina, korzystając z coraz bardziej zaawansowanej rozrywki.

Kupujemy, ale drożej

- Wzrost możliwości komputerów, rewolucja jaka się odbyła, pozwoliła cieszyć się możliwościami rozrywek multimedialnych, także za pośrednictwem laptopa. Komputer przenośny staje się więc tym podstawowym centrum rozrywki - dodaje Jarosław Smulski z IDC Polska.

Mimo rosnącego popytu, ceny są jednak znacznie wyższe niż w Niemczech czy USA. Dlatego często bardziej opłaca się nam kupować sprzęt elektroniczny za granicą.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES