Elektrim zostaje na giełdzie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24GPW nie wycofała akcji Elektrimu

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął decyzję o niewykluczeniu z obrotu giełdowego akcji Elektrim SA. Tydzień temu spółka wniosła o wycofanie swoich akcji.

10 września Elektrim złożył do zarządu giełdy wniosek o wykluczenie swoich akcji z obrotu. Powodem było ogłoszenie przez sąd upadłości spółki z możliwością zawarcia układu.

Wcześniej spółka sama wnosiła do sądu o takie rozwiązanie informując, że "kieruje się koniecznością sprawiedliwego zaspokojenia wszystkich wierzycieli". jak wyjaśniały jej władze, mimo iż majątek spółki pozwala na pełne pokrycie zobowiązań, to jest on niemal w całości zabezpieczony do kwoty 725 mln euro na rzecz obligatariuszy, a utrzymywanie zabezpieczeń uniemożliwia dysponowanie majątkiem.

Zdaniem zarządu giełdy, dzisiejsza decyzja otwiera drogę do takiego ukształtowania przyszłości Elektrimu, by "było to zgodne zarówno z interesem spółki, jak i z interesem jej akcjonariuszy". - Zwracamy uwagę na ogólny problem, wykraczający poza kwestię Elektrimu - nim zaczniemy się zastanawiać, jakimi środkami chronić inwestorów, najpierw musimy wiedzieć, czy w ogóle możemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy musieli i chcieli ich chronić - czytamy w dzisiejszym komunikacie GPW.

Uchwała zarządu GPW wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24