Ekscentryczny miliarder już w Polsce. Szczegóły wizyty owiane tajemnicą

Najnowsze

Aktualizacja:

Brytyjski miliarder Richard Branson po raz pierwszy odwiedza Polskę. Biznesmen ma między innymi zainaugurować tajemniczy program "wspierania przedsiębiorczości młodych ludzi". Szczegóły wizyty są utrzymywane w tajemnicy.

Wizyta Bransona przede wszystkim jest jednak najprawdopodobniej powodowana potrzebami reklamowymi należącej do niego sieci telefonii komórkowej Virgin Mobile, która od niedawna działa też w Polsce.

Przedstawiciele jego firmy w planie pobytu miliardera wspominają jednak jedynie o wizycie na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie Branson ma zainaugurować rzeczoną "inicjatywę" skierowaną do młodych ludzi. Szczegóły są utrzymywane w tajemnicy i zdradzi je dopiero sam miliarder. Przedstawiciele Virgin w Polsce zapowiadają jedynie "niespodziankę".

Biznesmen ekstraordynaryjny

Branson jest znany z nietypowych i ekscentrycznych metod promocji swoich firm oraz produktów. W Warszawie można się również spodziewać czegoś niecodziennego, co pozwoli przyciągnąć uwagę do Virgin Mobile, która weszła na polski rynek w sierpniu.

Między innymi dzięki takim nieortodoksyjnym metodom Branson stworzył swoją wielką korporację Virgin Group, która obejmuje około 400 firm działających na całym globie. Jego majątek jest szacowany na 4,2 miliarda dolarów, co zapewnia mu czwarte miejsce na liście najbogatszych Brytyjczyków.

Firmy należące do Bransona zajmują się bardzo szerokim spektrum biznesów. Od produkcji napojów, przez opiekę zdrowotną, po obrót nieruchomościami, transport lotniczy i pionierskie próby rozwijania turystyki kosmicznej. Co najważniejsze, w większości są to udane przedsięwzięcia.

Anita Werner przeprowadzi rozmowę z Richardem Bransonem, która zostanie wyemitowana w TVN24 w programie "Faktach po faktach" 1 listopada.

Autor: mkmtom / Źródło: tvn24.pl