Najnowsze

Ebola straszy Europę, ukraińska polityka Kopacz i raje utracone. Oglądaj TVN24 BiŚ

Najnowsze


We wtorek w TVN24 Biznes i Świat zastanawiamy się, czy wirus Ebola zagraża Europie. Powiemy też o pomysłach nowej premier na politykę zagraniczną i zapytamy o utracone raje podatkowe.

Wojna z ebolą

Hiszpańska pielęgniarka, która zajmowała się we wrześniu chorym na Ebolę duchownym w szpitalu w Madrycie, dokąd trafił z Sierra Leone, została zarażona tym wirusem - poinformowała w poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej minister zdrowia Ana Mato. Jest to pierwszy przypadek zarażenia Ebolą w Europie. Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na gorączkę krwotoczną, wywołaną przez rozwijającą się od kilku miesięcy epidemię, zmarło na całym świecie prawie 3,5 tys. osób, a 7,5 tys. zostało zainfekowanych. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy, czy Europa jest gotowa na walkę z wirusem.

Polityka wobec Ukrainy

Zapytamy też, czy Polska zmienia front ws. Ukrainy i jaki pomysł na politykę zagraniczną ma premier Ewa Kopacz. Unia Europejska musi mówić jednym głosem w sprawie Ukrainy - oświadczyła premier Ewa Kopacz po poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli z szefem Parlamentu Europejskiego. Jaki to głos?

Raje utracone

W TVN24 Biznes i Świat również śledzimy losy ustawy o rajach podatkowych. W poniedziałek do Sejmu trafił poselski projekt zmieniający vacatio legis ustawy, mającej ukrócić wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę. Nowe przepisy weszłyby w życie od 2015 r. Opóźnieniem publikacji ustawy zajmie się prokuratura i NIK; raport w tej sprawie ma trafić do premier Kopacz. Ustawa, którą rząd chciał od przyszłego roku ograniczyć wyprowadzanie przez firmy zysków za granicę, została podpisana 17 września i - by zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2015 r - powinna była zostać opublikowana przed końcem września. Rządowe Centrum Legislacji (RCL) opublikowało ją jednak dopiero 3 października.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości