EBay zarabia na świecie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plOstatnio PayPal staje się coraz popularniejszy w Polsce

Światowy potetntat w dziedzinie aukcji internetowych, serwis eBay, zarobił pomiędzy kwietniem a czerwcem o 1/4 więcej niż rok temu. Zyski napędza należąca do niego platforma płatności PayPal.

Jak podała spółka, jej zyski w II kwartale tego roku wyniosły łącznie 412 milionów dolarów, wobec 327 milionów przed rokiem.

Co ciekawe, sprzedaż na rynkach zagranicznych wzrosła o 20 procent, podczas gdy w samych Stanach Zjednoczonych zaledwie o 2 proc. Natomiast płatności online, w tym PayPal, przyniosły eBayowi przychody o 22 procent większe.

- Nie jesteśmy usatysfakcjonowani naszymi amerykańskimi wynikami - przyznał dyrektor wykonawczy eBaya John Donahoe w wystąpieniu do inwestorów. Dodał tez, że przychody zagraniczne ucierpiały na skutek wzrostu kursu dolara. Ten czynnik spowodował też rewizję prognoz wyniku firmy na cały rok.

EBay prowadzi także swój serwis aukcyjny w Polsce, jednak jego późne wejście na nasz rynek spowodowało, że nie zbliżył się on nawet do pozycji rynkowej lokalnego potentata - Allegro. Natomiast w ostatnim czasie firmie z powodzeniem udaje się rozwijać system płatności w sieci PayPal.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl