E-Uszatek rusza na podbój Japonii

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plUszatek i... samuraje

Już w przyszłym roku polska firma Nicolas Games zrobi dla Japończyków gry komputerowe oparte na przygodach bohatera z klapniętym uszkiem - informuje "Puls Biznesu".

Notowany na rynku NewConnect producent gier Nicolas Games zawarł nową, znaczącą umowę, na mocy której spółka zyskała wyłączność na wykorzystanie wizerunku postaci Misia Uszatka. Umowa opiewa na 3 lata z możliwością przedłużenia. Zawarto ją ze wszystkimi spadkobiercami twórców postaci plastycznej oraz literackiej - podkreśla "Puls Biznesu", robiąc aluzję do niedawnego procesu w sprawie pluszowej figurki Misia Uszatka. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Licencja obejmuje prawa do tworzenia i dystrybuowania przez Nicolas Games na terenie całego świata wszelkich produkcji elektronicznych z udziałem tej postaci - czyli zarówno gier, jak i innych aplikacji, na przykład programów edukacyjnych.

Postać Misia Uszatka została stworzona w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku przez pisarza Czesława Janczarskiego, zaś plastyczny kształt nadał mu Zenon Rychlicki. "Drugą młodość" miś przezywał, gdy jego przygody w postaci animowanej sfilmowało łódzkie studio Se-Ma-For.

W ostatnich czasach charakterystyczny bohater z klapniętym uszkiem przeżywa prawdziwy renesans popularności w Japonii. Bajka znana jest tam jako "Oyasumi Kumachan", czyli "Dobranoc mały misiu". Oprócz Japonii z podobnym fenomenem mamy do czynienia w Słowenii oraz Finlandii.

Pierwsze gry oparte na motywach przygód Misia Uszatka pojawią się jeszcze w tym roku w Polsce, natomiast w Kraju Kwitnącej Wiśni w przyszłym roku. Projektanci i programiści już pracują nad pierwszą wersją Uszatka z komputera - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl