Najnowsze

Dziś w Warszawie początek corocznego spotkania Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Najnowsze

TVN 24Spotkanie przedstawicieli EBOR odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie

Około 2,5 tys. przedstawicieli rządów i banków centralnych, ekonomistów, przedstawicieli rynków finansowych, biznesmenów i inwestorów weźmie udział w rozpoczynającym się dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie corocznym spotkaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Spotkanie potrwa dwa dni.

Głównym tematem dwudniowego spotkania będzie analiza zmian gospodarczych w Europie Środkowej i Wschodniej, które nastąpiły po upadku żelaznej kurtyny. Uczestnicy konferencji ocenią także perspektywy regionu objętego działaniami EBOR – od Maroka po Mongolię. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Business Forum 2014.

Uczestnicy spotkania będą się również zastanawiać, czy Cypr powinien otrzymać wsparcie EBOR i czy Libia powinna zostać przyjęta w poczet członków Banku.

Polska przedstawi osiągnięcia transformacji

Polskę będą reprezentować m.in. były premier Jan Krzysztof Bielecki, minister finansów Mateusz Szczurek, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz była prezes Narodowego Banku Polskiego, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Rok 2014 wiąże się z dwoma ważnymi rocznicami dla Polski i jej środkowoeuropejskich sąsiadów: upływa 25 lat od upadku komunizmu i 10 lat od wstąpienia do Unii Europejskiej. W związku z tym Polska jako gospodarz tegorocznego spotkania EBOR przedstawi osiągnięcia procesu transformacji podczas oddzielnego wydarzenia zatytułowanego "Fascynujące czasy: 25 lat transformacji w Europie Środkowej".

Autor: Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości