Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Co dalej z Ukrainą?

Najnowsze

Aktualizacja:

Czy Polska zniesie wizy dla Ukraińców? Jakiego rządu i prezydenta potrzebuje Ukraina? Jaki model współpracy wypracuje z Rosją? Co Ukrainie zaoferuje Unia Europejska? Z tymi pytaniami zmierzą się w poniedziałek goście TVN24 Biznes i Świat.

Poniedziałek na antenie TVN24 Biznes i Świat wypełni tematyka ukraińska. Reporterzy z Kijowa i Charkowa, ale także Brukseli oraz Moskwy przedstawią najnowsze doniesienia i komentarze na temat sytuacji na Ukrainie.

Zapytamy ekspertów, jakiego rządu potrzebuje Ukraina, jak po ubiegłotygodniowym przełomie będą się układać jej relacje z Rosją. Policzymy, ile pieniędzy będzie potrzebować nasz wschodni sąsiad i jak przedstawia się sprawa polskiego biznesu na Ukrainie.

Dokąd zmierza Ukraina?

W magazynie "Świat" - o 21.00 - Bartosz Węglarczyk gościć będzie dra Maksyma Ferenca, którego zapyta o to, czy obecne działania parlamentu są zgodne z ukraińskim prawem. O tamtejszej scenie politycznej opowie dr Grzegorz Skrukwa.

W programie "24 godziny" sprawdzimy gdzie może się ukrywać obalony prezydent Ukrainy. W studio pojawi się Stanisław Ciosek, były ambasador w Moskwie.

Dzień na Ukrainie

Rano gościem w studio TVN24 Biznes i Świat był Marek Siwiec, europoseł Europy Plus. W magazynie "Indeks" perspektywy gospodarki oceniali: Grażyna Piotrowska-Oliwa, członek Rady Nadzorczej spółki Mediatel oraz Piotr Kuczyński, główny analityk Domu inwestycyjnego Xelion.

W "Dniu na rynkach" o tym, w którym kierunku może pójść Ukraina opowiadał Jacek Piechota z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Z kolei Krzysztof Bukowski z Fundacji Otwarty Dialog, zmierzył się z pytaniem: czy można ogłosić zwycięstwo Majdanu?

W "Dniu na Świecie" postawiliśmy pytanie, czy porozumienie zawarte na Ukrainie oznacza porażkę polityki zagranicznej Władimira Putina? Gośćmi byli Krystyna Kurczab-Redlich, dziennikarka i wieloletnia korespondentka polskich mediów w Rosji oraz Weronika Marczuk prezes Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy.

O tym, jak wygląda sytuacja polskiego biznesu na Ukrainie opowiadał Ryszard Florek z Fakro. Po nim głos zabrał Robert Rajczyk z Zakładu Systemów Politycznych Państw Europy Środkowej i Wschodniej Uniwersytetu Śląskiego oraz Ryszard Żółtaniecki, dyplomata z Collegium Civitas.

Miasto-bankrut i szpiegowanie

Na antenie TVN24 Biznes i Świat nie zabraknie także tematów z innych kontynentów. Sprawdzimy echa kolejnych informacji o podsłuchiwaniu przez USA niemieckich polityków i przyjrzymy się kondycji Detroit, które ostatnio przedstawiło plan oddłużania z 18 mld dol.

Postawimy pytania o bezpieczeństwo turystów po weekendowych zamieszkach w Bangkoku i zastanowimy się jakie będę skutki krwawych strać między studentami a policją lewicowego rządu w Wenezueli.

Autor: rf//bgr/gry / Źródło: TVN24 BiS