Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Co dalej z Krymem? Konferencja Janukowycza

Najnowsze


Dziś w TVN24 Biznes i Świat zastanawiamy się, w jakim kierunku pójdzie Ukraina. Nowy rząd zapowiada niepopularne decyzje, bo kasa państwa jest pusta. Wszyscy czekają też na zapowiedzianą przez prezydenta Wiktora Janukowycza konferencję. Na anetenie obserwujemy też, jak rozwija się sytuacja na Krymie.

W TVN24 Biznes i Świat zapytamy, w jakim kierunku pójdzie Ukraina? Dziś o godz. 14.00 głos na konferencji ma zabrać odsunięty od władzy prezydent Wiktor Janukowycz. Wciąż niespokojnie jest też na Krymie. Dwa lotniska tamtejsze zostały zajęte przez uzbrojonych mężczyzn.

Sytuację komentować w TVN24 Biznes i Świat będą m.in. Bogusław Pacek, rektor Akademii Obrony Narodowej, Paweł Kazanecki ze Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego, Wiktor Ross, były ambasador RP w Rosji i Miron Sycz ze Związku Ukraińców w Polsce.

Silne Niemcy, silna Wielka Brytania

Wśród innych tematów, jakie pojawią się na antenie TVN24 Biznes i Świat m.in. przyszłość UE. Angela Merkel oświadczyła w czwartek, przemawiając do deputowanych obu izb brytyjskiego parlamentu, że Unia Europejska potrzebuje silnej Wielkiej Brytanii. Wszystko dlatego, że premier David Cameron zapowiada referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE przed końcem 2017 roku i wynegocjowanie dla kraju nowego statusu.

Gościem TVN24 będzie Andrzej Byrt, były ambasador Polski w Niemczech, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Niesamodzielni finansowo

Porozmawiamy też o sytuacji młodych Polaków. Duża część 20- i 30-latków wciąż nie jest samodzielna finansowo. Nawet jeśli mają umowę o pracę, to i tak korzystają ze wsparcia rodziców. Gościem TVN24 BiŚ będzie Andrzej Kulik z Krajowego Rejestru Długów.

Problem z mięsem

Dziś na antenie także o zniesieniu embarga na import wieprzowiny z Unii Europejskiej do Rosji. Będzie o tym rozmawiać w Moskwie komisarz ds. zdrowia Tonio Borg. Zakaz obowiązuje od końca stycznia, w związku z wykryciem wirusa afrykańskiego pomoru świń na Litwie.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat