Dziś poznamy laureatów nagrody PRB im. Jana Wejcherta

Najnowsze

Niemczycki: To był bardzo trudny wybórTVN24 BiS
wideo 2/4

Dziś o godz. 20:00 rozpocznie się uroczysta Gala, na której poznamy laureatów tegorocznej Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Wyróżnienia zostaną przyznane w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i Innowacja oraz Działalność Społeczna. W uroczystości weźmie udział m.in. premier Donald Tusk.

To już trzecia edycja tego konkursu. Transmisja z uroczystej Gali Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta rozpocznie się w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20:00. Relację będzie również na bieżąco zamieszczać portal tvn24bis.pl.

Architekci Polski

Kandydatów do „biznesowych Oskarów”, jak nazywana jest ta nagroda, zgłaszały Instytucje Nominujące z całego kraju. Następnie 21-osobowa Kapituła Nagrody wyłoniła po trzech Finalistów w każdej z kategorii. Zwycięzca każdej z nich otrzyma 100 tys. zł. - Wszyscy finaliści są wybitni. To był bardzo trudny wybór poprzedzony wieloma dyskusjami i wzajemnym przekonywaniem członków jury - mówił w TVN24 Biznes i Świat Zbigniew Niemczycki, prezes Polskiej Rady Biznesu. - To jest nagroda, która ma pokazać nam Polakom, że jesteśmy narodem przedsiębiorczym i potrafimy marzyć, a także zawalczyć z własnymi słabościami. Pokazuje też, że wprawdzie chodzimy z głową w chmurach, ale też mocno stąpamy po ziemi. Te talenty ukazują się w różnych dziedzinach i rejonach Polski, nie tylko w dużych aglomeracjach - dodał prezes Niemczycki.

Twórcy sukcesu Polski

Zdaniem Niemczyckiego nagroda pokazuje również sceptykom, że można w Polsce otworzyć biznes i odnieść sukces. - Niedawno był przeprowadzony test na dużej próbie badawczej. Zapytano rodziców, czy chcieliby, aby ich dzieci zostały przedsiębiorcami. Okazało się, że ponad 80 procent odpowiedziało "tak". To znaczy, że coraz więcej ludzi ufa tym osobom, które teraz są przedsiębiorcami. Nazwałbym ich twórcami, bo jest to swojego twórczość, która jest podstawą sukcesu naszego kraju - uważa Zbigniew Niemczycki.

Jan Wejchert - wizjoner biznesu

Jan Wejchert rozpoczynał prywatną działalność gospodarczą w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Niemal dekadę później, w 1984 roku założył Grupę ITI, którą prowadził wspólnie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i partnerami biznesowymi - Mariuszem Walterem i Bruno Valsangiacomo. W ciągu tych lat uczynił z niej wiodącą grupę medialną Centralnej i Wschodniej Europy.

Źródło: TVN24 BiS