Dziś polska premiera iPada 2

Najnowsze

Aktualizacja:
AppleiPad 2 dziś w polskich sklepach

Na ten moment fani nowych technologii nad Wisłą czekali od dłuższego czasu. Dziś w polskich sklepach zadebiutuje iPad 2. Sprzedaż najnowszego gadżetu Apple'a rusza o godz. 17.00.

iPada 2 będzie można kupić w sklepach sieci Media Markt i Saturn, a także u dystrybutorów Apple'a - np. w punktach firmy Cortland.

Najtańsza wersja z 16 GB pamięci i bez dostępu do sieci 3G w Saturnie i Media Markt będzie kosztować 2049 zł. Najdroższa z 64 GB i 3G to wydatek 3399 zł.

Nowy hit

iPada 2 można kupić już w niektórych sklepach internetowych, które sprowadzają go ze Stanów. Tam premiera tabletu odbyła się na początku marca. Analitycy oceniają, że od tego czasu Apple sprzedał już ponad milion sztuk urządzenia.

Dziś iPad 2 pojawi się w sklepach w 25 kolejnych krajach - oprócz Polski, także m.in. w Australii, Niemczech, Czechach, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Premiera w Japonii została przełożona za względu na tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi.

Nowy iPad jest o 33 procent cieńszy i 15 procent lżejszy od swojego poprzednika. Wyposażony go także m.in. w nowy szybszy, dwurdzeniowy procesor A5 i dwie kamery.

Pierwsza wersja iPada sprzedała się na całym świecie w 15 mln egzemplarzy. Dzięki niej Apple stał się niekwestionowanym liderem na rynku tabletów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Apple