Dziś kształtuje się kurs dla PZU

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESJak zadebiutuje PZU?

319 złotych wyniósł we wtorek rano pierwszy teoretyczny kurs otwarcia PZU - informuje TVN CNBC Biznes. Największy w tym roku debiut spółki skarbu państwa na warszawskim parkiecie już w środę - jak zapowiadał już wcześniej prezes GPW - 15 minut przed otwarciem giełdy.

Zarząd Giełdy zdecydował, że w dniu poprzedzającym dzień pierwszego notowania, czyli dziś od 8 do 16.35 przyjmowane będą zlecenia na otwarcie. Zlecenia na otwarcie przyjmowane będą też na 45 minut przed debiutem.

W dniu pierwszego notowania określenie kursu otwarcia nastąpi o godzinie 8.45. Wtedy też PZU uroczyście zostanie wprowadzone na parkiet. W debiucie ma uczestniczyć m.in. premier Donald Tusk.

Zarobią - nie zarobią?

Cena 319 zł za jedną akcję nie jest tak optymistyczna, jak szacowali inwestorzy. To 2-procentowy wzrost wobec ceny 312,50 zł.

Analitycy jednak uspokajają: - O wzrost kursu PZU na poziomie 10-15 procent jestem raczej spokojny - mówi w rozmowie z Money.pl Marcin Kiepas, analityk z DM XTB.

Dobrego debiutu PZU spodziewa się też Dariusz Maliszewski, analityk Domu Maklerskiego Millennium. - Nie mam już takich obaw jak jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia. Zysk na poziomie 10-15 procent podczas debiutu jest w zasięgu - stwierdza w rozmowie z money.pl.

Pomóc w debiucie ma unijny pakiet antykryzysowy, który od początku tygodnia wpływa na nastroje giełdowe. CZYTAJ WIĘCEJ

Oferta PZU warta jest ok. 8 miliardów złotych. Większość akcji trafiła do inwestorów instytucjonalnych. Jeśli wartość obrotu na akcjach PZU przekroczy jutro 5 proc. wartości obrotu na WIG20 - spółka w trybie nadzwyczajnym wejdzie do indeksu największych spółek już 17 maja.

Źródło: TVN CNBC Biznes, tvn24.pl, money.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES