Najnowsze

Dziewięćset osób na wylocie z LOT-u

Najnowsze

TVN24LOT będzie zwalniał

Szykują się gigantyczne zwolnienia w PLL LOT. Związki zawodowe działające w spółce twierdzą, że dostały od zarządu plany restrukturyzacji, z których wynika, że zwolnionych ma być co najmniej 900 osób - podaje Polskie Radio. Związkowcy nie wykluczają strajku.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Pokładowych Elwira Niemiec twierdzi, że dotychczas była mowa o redukcji zatrudnienia o połowę mniejszej. W rozmowie z Polskim Radiem nie wykluczyła przeprowadzenia strajku, jeśli nie dojdzie do porozumienia zarządu ze związkami. Jej zdaniem, po tak dużych zwolnieniach firma nie mogłaby normalnie funkcjonować.

We wtorek wszystkie związki zawodowe działające z PLL LOT mają próbować wypracować wspólne stanowisko w sprawie redukcji kosztów w spółce. Zostanie ono przedstawione zarządowi jako alternatywa dla zwolnień.

Rzecznik LOT-u Andrzej Kozłowski w rozmowie z Polskim radiem tłumaczył, że restrukturyzacja zatrudnienia jest potrzebna, aby spółka przetrwała na rynku. Nie chciał jednak zdradzić, ile ostatecznie osób straci pracę. Zaznaczył, że na razie ta sprawa pozostaje otwarta.

W PLL LOT zatrudnionych jest około 3,5 tysiąca osób.

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24