Druk 3D zamiast zdjęcia USG? W USA to już możliwe. Za 200 dolarów

Najnowsze

Aktualizacja:
Rewolucja w Siemensie? Dzięki drukowi 3DTVNCNBC
wideo 2/2

Druk 3D znajduje kolejne, nowatorskie zastosowanie. Przedsiębiorcze małżeństwo z USA, oferuje stworzenie repliki nienarodzonego dziecka w 3D. W zależności o skali figurki, cena waha się od 200 do 800 dolarów.

Pomysłodawcy mówią, że chcieli pielęgnować wspomnienia i doświadczenie z okresu ciąży i dzielić się nim z najbliższymi.

Firma 3D Babies, którą założyli, oferuje stworzenie repliki płodu dziecka na podstawie zwykłego zdjęcia ultrasonograficznego. Do wyboru są trzy wielkości modelu: mini (dwa cale, czyli ponad 5 cm), rozmiar realny (osiem cali - ponad 20 cm) i połowa realnego - (cztery cale - ponad 10 cm). Im replika dziecka jest większa, tym jego cena jest wyższa. Najtańsze wynoszą 200 dol, a najdroższe 800 dol.

Oprócz rozmiaru, można wybrać jedną z dwóch pozycji ułożenia dziecka i trzy kolory skóry.

Jeden pomysł, wiele kontrowersji

Pomysł drukowania przez rodziców przestrzennej repliki swoich przyszłych pociech, budzi skrajne reakcje.

- Ciąża jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem w życiu. Dzięki naszym wydrukom dziecka w 3D, możesz łatwo przywrócić te wspomnienia - przekonują na swojej stronie internetowej założyciele 3D Babies.

- Uważam, że to jest po prostu niesamowite, aby zobaczyć przedmiot, który tak bardzo przypomina żywą osobę - przekonuje Adrianna Velez z The Stir. Dodając jednocześnie, że nie jest fanką tego projektu.

Co jednak, jeśli taki druk zamówią osoby, które nie spodziewają się dziecka? Założyciele firmy 3D Babies przewidzieli i taką możliwość. Wówczas - jak donosi CNBC, oferują replikę North West - córki rapera Kanye Westa i celebrytki Kim Kardashian. Cena: 250 dolarów.

Popularne drukowanie 3D

W ostatnich latach drukowanie przestrzenne zdobywa sporą popularność. Pomimo, że technologia ta jest nadal stosunkowo droga i nie jest tak rozpowszechniona jak druk atramentowy czy laserowy, budzi ogromne zainteresowanie.

Obecnie, na małą skalę, drukowanie przestrzenne jest stosowane do produkcji zabawek, protez i nieskomplikowanych przedmiotów. Podejmowane są już także pierwsze próby tworzenia żywności za pomocą drukarek 3D.

Przedmiot powstający w drukarce 3d w przyśpieszeniuCB-Printer

Autor: tryb / Źródło: Huffington Post, CNBC, The Stir