Najnowsze

Drugie Tychy pod Neapolem

Najnowsze

TVN24.plPolacy będą wzorem dla swoich włoskich kolegów

Pracownicy zakładów Fiata w Pomigliano d'Arco pod Neapolem pójdą po nowym roku na dwa miesiące na przeszkolenie, by podnieść swoje kwalifikacje. Według dziennika La Stampa wzorem dla fabryki, która produkuje modele Alfa Romeo, mają być Tychy, gdzie powstaje nowa "500", samochód roku 2008.

La Stampa donosi, że podniesienie standardu kosztować będzie 120 milionów euro. Ponad połowę tej sumy pochłoną inwestycje, reszta przeznaczona jest na szkolenie ponad siedmiotysięcznej załogi. Fiat spodziewa się, że po dwóch miesiącach, dokładnie 2 marca przyszłego roku, będzie miał drugie Tychy pod Neapolem.

Fiat przejął zakład w Pomigliano d'Arco, gdy w latach 80. kupił od państwa Alfę Romeo. Tamtejsza produkcja od początku pozostawiała wiele do życzenia. Powstał nawet specjalny wydział podnoszenia jakości, gdzie naprawiano w pośpiechu wszystkie fabryczne wady i niedociągnięcia. Jego likwidacja będzie więc symbolicznym zakończeniem tej epoki. Decyzję o tym podjął dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne, który o inicjatywie poinformował rząd i związki zawodowe.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl