Drożej w InterRegio

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Podróż pociągiem InterRegio będzie droższa

Od początku października drożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Podwyżka średnio ma wynieść 2,50 zł. Przewoxnik zapowiada natomiast zwiekszenie liczby tańszych połączeń na trasach regionalnych.

Jak mówi rzecznik Przewoźnika Piotr Olszewski, podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów usług związanych z utrzymaniem taboru, który obsługuje połączenia InterRegio. Zmienią się jednak tylko ceny biletów jednorazowych na takie połączenia. - Ceny biletów okresowych i ofert promocyjnych pozostaną bez zmian, więc jeśli ktoś często podróżuje, to nie odczuje różnicy - zapewnia rzecznik.

Jak zapowiada przewoźnik, zmianie taryfy ma towarzyszyć poprawa oferty. W coraz większej liczbie pociągów mają się pojawiać minibary z gorącymi i chłodnymi napojami oraz przekąskami. Do pociągu InterRegio "Mazowsze", kursującego między Poznaniem a Warszawą, dołączono wagon barowy oferujący zestawy śniadaniowe i obiadowe. Wprowadzenie tego typu usług planowane jest także na innych trasach dalekobieżnych.

Od początku października zwiększy się liczba tzw. połączeń w dobrej cenie. Jak wyjaśnił rzecznik, oferta ta dotyczy pociągów na trasach regionalnych, a szczególnie na odcinkach, gdzie pociągi mają konkurencję ze strony busów. - Chcemy w ten sposób zachęcić pasażerów do podróży pociągiem - powiedział Olszewski.

Obecnie przewoźnik uruchamia dziennie ponad 3 tys. pociągów, z czego ok. 70 to połączenia InterRegio.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24