Drogowcy wrócili na A2. Będą utrudnienia

Najnowsze

TVN 24Ruszyły prace wykończeniowe na A2

Na A2 - po Euro 2012 - drogowcy ruszyli z pracami wykończeniowymi na odcinku ze Strykowa do Konotopy. Stawiają bariery, ogrodzenie oraz wykonują drogo dojazdowe. Kłopoty dla kierowców zaczną się w połowie tygodnia, kiedy na jednym z fragmentów ruszą prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltu.

Warstwy ścieralnej brakuje na 29-kilometrowym fragmencie A2 między węzłami Łyszkowice i Stryków pod Łodzią. Nie udało się jej położyć przed Euro 2012 i trzeba to będzie zrobić teraz.

Generalna Dyrekacja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniła, że mimo to A2 nie zostanie zamknięta.

Najpierw asfaltowana ma być bowiem jedna jezdnia, a po następnie druga.

O utrudniniach w internecie

"Informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu na tym odcinku będziemy na bieżąco i systematycznie przekazywać kierowcom. Takie informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej, w zakładce Serwis dla kierowców oraz pod numerem całodobowej, ogólnopolskiej infolinii drogowej GDDKiA - 19 111" - napisano w komunikacie GDDKiA.

Obecnie wykonawca odcinka między Łyszkowicami a Strykowem, firma Eurovia, która zgodnie z kontraktem ma czas do października na dokończenie inwestycji, zaczęła już wykonać: odwodnienie, bariery, ogrodzenie, drogi dojazdowe, pas technologiczny oraz naprawy skarp.

Autor: MAC//bgr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24