Dreamliner łatwym łupem dla hakera?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dreamliner jest bezpieczny - zapewnia Boeing

Amerykański nadzór lotniczy (America's Federal Aviation Administration) żąda, aby Boeing udowodnił, że pokładowy system komputerowy jego sztandarowego produktu - Dreamlinera - jest odporny na hakerskie ataki i zdalne przejęcie kontroli nad maszyną.

Amerykański koncern zapewnia, że jest w stałym kontakcie z FAA, a systemy Boeinga 787 - Dreamlinera posiadają wszystkie konieczne zabezpieczenia. - Nie ma żadnego zagrożenia dla systemu komputerowego na pokładzie. poinformowaliśmy już o tym nadzór i kończymy kompletować dokumentację, która to potwierdza - oświadczył koncern na łamach branżowego magazynu "Flight International".

Świat czeka na samolot marzeń

Boeing rozpoczyna sprzedaż swojego najnowszego samolotu w listopadzie tego roku z prawie sześciomiesięcznym opóźnieniem spowodowane problemami w fabryce.

Dremliner to najszybszy i największy model samolotu Boeinga. Jest też bardzo ekonomiczny i ekologiczny - zużywa o 20 proc. mniej paliwa niż inne samoloty tej klasy.

Koncern dostał już zamówienia na 802 maszyny Dreamliner. Pierwsze 24 trafi do British Airways, a kolejne 15 do linii Virgin.


Źródło: BBC, AP, Reuters, CNN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24