Dramatyczny apel prezydenta Rosji

Najnowsze

Aktualizacja:
kremlin.ruDramatyczny apel prezydenta Rosji

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował przez internet o pilne podjęcie wspólnych działań dla zmierzenia się z globalnym kryzysem finansowym. Jutro rosyjski przywódca weźmie udział konferencji w Evian we Francji, gdzie razem z innymi głowami państw będzie dyskutował o sposobach rozwiązania kryzysu.

- Kryzys światowego systemu finansowego wymaga wspólnych i pilnych działań. Jest całkowicie oczywiste, że nadszedł czas nowych decyzji - przekonywał prezydent Rosji w swoim pierwszym internetowym wystąpieniu od czasu objęcia urzędu.

Wspólne szukanie odpowiedzi

Apel Miedwiediewa o skoordynowanie działań mających zażegnać kryzys finansowy jest odpowiedzią na podobną wypowiedź z poniedziałku prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Miedwiediew zapowiedział, że wybiera się 8 października na konferencję w Evian we Francji, na którą został zaproszony właśnie przez francuskiego prezydenta. Jak podkreślił, "należy wspólnie szukać odpowiedzi na globalne wstrząsy w gospodarce".

SARKOZY O KRYZYSIE - CZYTAJ WIĘCEJ

Kreml w sieci

Dwuminutowe oświadczenie Miedwiediewa w formie audiowizualnej zostało opublikowane na stronie internetowej prezydenta Rosji Kremlin.ru. Rosyjski przywódca, który często przejawia zamiłowanie do internetu i nowych technologii, po raz pierwszy wykorzystał internet do przedstawienia swojego oświadczenia.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru