Dostał we władanie bankruta. Będzie "królem"?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24CIT ma nowego szefa

John Thain, były szef Merrill Lynch pokieruje bankiem CIT, jednym z największych kredytodawców w USA, który pod koniec ubiegłego roku cudem uniknął bankructwa. Według komentatorów Thain dostał bardzo ciężkie zadanie, ale jeśli uda mu się postawić bank na nogi, to "będzie królem".

54-letni Thain objął stanowiska prezesa i szefa banku ze skutkiem natychmiastowym – wynika z wczorajszego komunikatu CIT. Wcześniej bankiem liczącym ponad sto lat kierował od 2004 roku, także były członek kierownictwa Merrill Lynch, z którym rozstano się 15 stycznia.

Wielkie wyzwanie

CIT to firma, która od przeszło stu lat udziela przede wszystkim pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli amerykańska gospodarka będzie dalej rosła i jeśli będziemy tworzyć miejsca pracy, wówczas musimy mieć tego rodzaju firmę thain o cit


Nowy szef wierzy, że może mu się to udać. - CIT to firma, która od przeszło stu lat udziela przede wszystkim pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jeśli amerykańska gospodarka będzie dalej rosła i jeśli będziemy tworzyć miejsca pracy, wówczas musimy mieć tego rodzaju firmę – powiedział Thain. CIT specjalizuje się w udzielaniu kredytów dla ponad 3 tys. amerykańskich firm, jest także trzecim w USA leasingodawcą taboru kolejowego i firmą finansującą biznes lotniczy.

Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24