Doskonały wynik Intela

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESIntel zaskoczył analityków

Znakomite wyniki Intela. Największy na świecie producent mikroprocesorów zarobił w IV kwartale 2009 r. dziesięciokrotnie więcej niż w podobnym okresie poprzedniego roku.

Zysk Intela za IV kwartał 2009 r. przekroczył poziom 2,28 mld dol., co w przeliczeniu na pojedynczą akcję daje 40 centów. Rok wcześniej było to 234 mln USD i 4 centy na akcję. Analitycy średnio oczekiwali teraz zysku na akcję na poziomie 30 centów.

Przychody spółki w ostatnim kwartale ubiegłego roku wzrosły o 28 procent rok do roku i wyniosły 10,6 miliarda dolarów. To o 400 milionów dolarów więcej od oczekiwań. Rok wcześniej przychody sięgnęły 8,2 miliarda dolarów.

Spółka podała, że do poprawy wyników przyczyniły się wyższe marże i wzrost popytu na mikroprocesory. Na bieżący rok Intel prognozuje 9,7 miliardów dolarów przychodów (z dokładnością do 400 milionów). To także więcej niż oczekiwał rynek.

W tym roku rynkowy gigant zamierza przeznaczyć na rozwój i badania około 6,2 mld USD i 4,8 mld na budowę i wyposażenie nowych zakładów.

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES