Dorastał tam jeden z najsłynniejszych gangsterów Ameryki. Dom wystawiono na sprzedaż

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Sycylijska gmina Cammarata rozdaje domy za darmoTVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSSycylijska gmina Cammarata rozdaje domy za darmo

Dom, w której dorastał Al Capone, został wystawiony na sprzedaż. Znajduje się on na nowojorskim Brooklynie - dzielnicy, z którą wiążą się ważne wydarzenia z życia jednego z najsłynniejszych gangsterów w dziejach Ameryki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Chodzi o dom w szeregowcu, z pięcioma sypialniami i tarasem na dachu. Trudno w nim znaleźć ślady z epoki Capone - w ostatnich latach przeszedł generalny remont i stał się luksusowym apartamentowcem.

Może w nim mieszkać jedna rodzina, istnieje też opcja wydzielenia w nim trzech mieszkań. Usytuowany jest w jednej z najbardziej pożądanych okolic Brooklynu – Park Slope, zacisznej, pełnej drzew i starych kamienic, dobrych szkół i restauracji, świetnie skomunikowanej z resztą miasta.

Mieszkał tam z rodzicami

W tym wycenionym dziś na 2,9 mln dolarów domu Al Capone mieszkał z rodzicami, którzy byli emigrantami z Neapolu. Jego ojciec był fryzjerem, a matką szwaczką. Dom tętnił życiem, wszak Al miał aż ośmioro rodzeństwa. Sam przyszły gangster mieszkał w nim tylko kilka lat, gdy był nastolatkiem, ale nieruchomość należała do jego rodziny aż do lat 50., do śmierci jego matki.

W okolicy tego domu Al poznał swoją przyszłą żonę, Mae Josephine Coughlin, a także uczył się przestępczego fachu. Jako nastolatek należał do dwóch gangów: Brooklyn Rippers i Forty Thieves Juniors. Pracując w jednym z okolicznych lokali jako barman i bramkarz, podczas bójki został pocięty nożem na twarzy, stąd wziął się jego pseudonim "Scarface". W 1919 roku 20-letni wówczas Capone przeprowadził się do Chicago. Zbił tam fortunę na handlu alkoholem w czasie prohibicji.

Agenci nieruchomości pilotujący sprzedaż domu unikają mówienia wprost, kto był jego najsłynniejszym lokatorem. 

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/Federal Bureau of Investigation (PD)