Dobrze być szefem Volkswagena

Najnowsze

Aktualizacja:

Szef niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen Martin Winterkorn zarobił w zeszłym roku rekordową sumę 17,5 mln euro, a zarobki całego ośmioosobowego zarządu wyniosły ponad 70 mln euro - wynika z opublikowanego bilansu spółki.

Według niemieckich mediów Winterkorn jest obecnie najlepiej wynagradzanym menedżerem w Niemczech. W porównaniu do 2010 r. członkowie zarządu VW podwoili w zeszłym roku swoje zarobki, poza prezesem każdy członek zarządu zarobił od 7,2 mln do 8,1 mln euro.

Było to możliwe dzięki premiom za rekordowe zyski koncernu na poziomie 15,8 mld euro. Na całym świecie Volkswagen sprzedał w zeszłym roku 8,3 mln samochodów. Według Winterkorna na 2012 r. koncern planuje jeszcze większą sprzedaż. W nadchodzących latach Volkswagen chce zająć pozycję lidera na światowym rynku motoryzacyjnym.

Firma informuje, że również pozostali pracownicy korzystają z rekordowych zysków; zatrudnieni w sześciu zachodnioniemieckich fabrykach VW otrzymali premie w wys. 7,5 tys. euro brutto - podała agencja dpa.

Źródło: PAP