Do Plusa trzech kupców. Oficjalnie

Najnowsze

TVN24Do Plusa zostało trzech chętnych - już oficjalnie

Trzy podmioty złożyły wiążące oferty na kupno akcji Polkomtela od polskich akcjonariuszy spółki - poinformował prezes KGHM Herbert Wirth. Jego firma jest jednym z głównych akcjonariuszy operatora sieci Plus. Prezes nie ujawnił nazw oferentów.

- Na Polkomtela są trzy oferty - powiedział Herbert Wirth, nie podając nazw podmiotów, które złożyły oferty.

W piątek, 10 czerwca minął termin składania ofert wiążących na kupno Polkomtela. W piątek tylko szwedzka TeliaSonera oficjalnie przyznała, że nie złożyła oferty na kupno operatora sieci Plus.

Wcześniej właściciele Polkomtela informowali, że prowadzą rozmowy z czterema oferentami w sprawie sprzedaży akcji komórkowej spółki, a według nieoficjalnych informacji były to: szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor z funduszem Bain Capital, fundusz Apax oraz Zygmunt Solorz-Żak.

Właściciele Polkomtela informowali też wcześniej, że chcą zamknąć transakcję sprzedaży operatora przed końcem czerwca.

Z informacji prasowych wynika, że decyzja o przyznaniu wyłączności na negocjacje lub na rozmowy równoległe z dwoma oferentami na kupno Polkomtela może zapaść jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia.

Akcjonariuszami Polkomtela są: Vodafone, KGHM i PKN Orlen, które mają po 24,39 proc. kapitału operatora komórkowego, PGE, która ma 21,85 proc. oraz Węglokoks, który ma 4,98 proc. akcji operatora.

Wartość polskiego operatora jest szacowana na rynku na 16-18 miliardów złotych.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24