Do czwartku decyzja ws. stoczni

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Polskie Stocznie czekają na zgodę MSWiA

Jeszcze w środę lub w czwartek minister skarbu Aleksander Grad spodziewa się decyzji MSWiA w sprawie stoczni w Gdyni i Szczecinie. Decyzja ta pozwoli zawrzeć końcowe umowy o przeniesieniu własności nieruchomości obu stoczni na inwestora.

Chodzi o zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na sprzedaż składników majątkowych stoczni, która wymagana jest w przypadku podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe części majątku stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje arabskiego banku Qatar Islamic Bank. - Jeśli chodzi o stocznie gdyńską i szczecińską, dosłownie dzisiaj, jutro spodziewamy się decyzji administracyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wydanie tej decyzji pozwoli zawrzeć już końcowe umowy przeniesienia własności nieruchomości w poszczególnych stoczniach - powiedział podczas środowej konferencji minister Grad.

Jak dodał, inwestor założył w Polsce spółkę - Polskie Stocznie, która - jak zapewnia - będzie prowadziła działalność w stoczniach.

18 maja komisarz ds. konkurencji UE Neelie Kroes na wspólnej konferencji z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem zapowiedziała pozytywne decyzje Komisji Europejskiej w sprawie sprzedaży aktywów stoczni Gdynia i Szczecinie, a także programu restrukturyzacyjnego dla stoczni Gdańsk.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24