Disney oddaje klasyki do wypożyczenia w sieci

Najnowsze

Aktualizacja:
DisneyWśród klasyków Disneya dostępnych na YouTube bedzie m.in. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Najbardziej znane klasyki z katalogu wytwórni należących do koncernu The Walt Disney Company pojawiły się w serwisie YouTube. Użytkownicy w USA i Kanadzie mogą wypożyczać m.in. bajki "Alicja w Krainie Czarów", "Kubuś i przyjaciele" oraz filmową serię "Piraci z Karaibów". W przyszłym roku usługa będzie dostępna w Europie.

YouTube rozszerza ofertę swojej wypożyczalni filmów o pozycje z katalogów wytwórni Disney, Pixar i DreamWorks. W wypożyczalni YouTube, z której korzysta trzy miliardy osób dziennie, na początek będą dostępne takie tytuły jak "Alicja w Krainie Czarów", "Kubuś i przyjaciele", "Auta 2" i seria "Piraci z Karaibów".

Z usługi na razie mogą korzystać Amerykanie i Kanadyjczycy, w Europie – począwszy od Wielkiej Brytanii – dostępna będzie w przyszłym roku.

- Jest wiele klasyków Disneya, które będą dodawane w nadchodzących tygodniach, a także filmy zza kulis powstawania hitów, teledyski z muzyką filmową, wywiady z twórcami i aktorami oraz wiele innych – zapowiada Minjae Ormes, rzeczniczka YouTube'a.

Najszybciej katalog powiększy się o powojenne oryginały, które są najbardziej popularne wśród widzów – będą to m.in. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Pinokio", "Bambi" czy "Fantazja" z 1940 roku.

Kanał "przyjazny dla rodziny"

Ten ruch to część oferty The Walt Disney Company na płatnym rynku wideo. W tym celu powstała spółka Disney Interactive, która będzie produkować nowy kanał online "przyjaznym dla rodziny". Na początku 2012 roku będzie dostępny zarówno na Disney.com, jak i YouTube.

Na ten cel spółka ma budżet w wysokości 10-15 milionów dolarów.

Źródło: "Guardian"

Źródło zdjęcia głównego: Disney