Diesel zszedł poniżej "piątki"

Najnowsze

TVN24Litr paliwa diesla po raz pierwszy od dawna kosztuje poniżej 5 złotych

Dobre wiadomości dla kierowców mają analitycy firmy e-petrol.pl: paliwa nie drożeją. Szczególnie przyjemne informacje są dla tych, których auta mają silniki wysokoprężne: cena diesla zeszła poniżej psychologicznej granicy 5 zł za litr.

E-petrol.pl monitoruje ceny paliw na polskich stacjach. Z najnowszych danych wynika, że w tym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 na stacjach płaci się średnio 5,14 zł, olej napędowy średnio w kraju jest 15 gr za litr tańszy i kosztuje 4,99 zł.

Jak zwracają uwagę analitycy, z takimi cennikami w przypadku benzyny i diesla po raz ostatni mieliśmy do czynienia na przełomie marca i kwietnia 2011 r.

Właściciele samochodów na LPG za litr gazu płacą przeciętnie zaledwie 48 proc. ceny benzyny 95: średnia cena wynosi 2,49 zł za litr. Oznacza to, że od początku roku paliwo to staniało o 10 gr na litrze tańsze. Warto jednak przypomnieć, że zazwyczja taki spadek był znacznie głębszy.

Najtańszą benzyną i olejem napędowym mogą cieszyć się mieszkańcy Górnego i Dolnego Śląska. Głębiej do kieszeni muszą sięgnąć tankujący benzynę 95 w woj. zachodniopomorskim (tam średnia cena wynosi 5,18 zł/l), zaś diesla - w woj. świętokrzyskim (średnio 5,05 zł/l).

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24