Dell stawia na smartphony

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dell rusza na podbój kolejnego rynku

Dell chce podjąć walkę na rynku smartphone'ów. Jak donosi "The Wall Street Journal", amerykański producent komputerów planuje na początku 2010 roku wprowadzić do sprzedaży telefon komórkowy z zaawansowanymi funkcjami, który będzie opierał się na systemie operacyjnym Google Android i działał w sieci AT&T.

Rynek smartphonów przyciąga kolejnych graczy, bo pomimo spadku sprzedaży telefonów komórkowych, te najbardziej zaawansowane komórki sprzedają się coraz lepiej. Według agencji Reutera rynek smartphonów ma zwiększyć się w przyszłym roku aż o 28 procent (w tym czasie rynek komórek wzrośnie tylko o 12 proc.).

Na smartphony stawiają nie tylko producenci telefonów, ale także potentaci na rynku komputerów osobistych, ponieważ jednostkowy zysk ze sprzedaży zaawansowanych komórek jest wyższy niż w przypadku PC.

Mimo tych plusów, analitycy prognozują, że Della czeka ciężkie zadanie, ponieważ na rynku panuje ostra konkurencja. Liderem pod względem sprzedaży zaawansowanych komórek jest Nokia, która opanowała 46 procent rynku. Na drugim miejscu jest kanadyjski RIM - producent Blackberry, który kontroluje 20 procent sprzedaży smartphonów. Trzeci Apple ma 12-procentowy udział w rynku.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24