Darmowe praktyki dla dobra absolwentów

Najnowsze

TVN24Koniec studiów. Początek życia

Praktyki absolwenckie, odbywane na podstawie zgody zainteresowanych stron, będą mogły być darmowe - stanowi przyjęta przez Sejm w piątek ustawa. Jeśli praktyka będzie płatna - absolwent nie dostanie więcej niż 2,4 tys. zł brutto, czyli dwie pensje minimalne.

Jak czytamy na stronie ministerstwa gospodarki "dzięki nowym przepisom młodzi ludzie będą mogli łatwiej odnaleźć się na rynku pracy". Zgodnie z nowymi przepisami, umowa o praktykę absolwencką nie będzie miała charakteru umowy o pracę i będzie mogła odbywać się bez konieczności ingerencji organów administracji państwowej, co zmniejszy obciążenie budżetu państwa.

Zgodnie z nowymi przepisami praktyki będą mogły odbywać absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do 30. roku życia. W jednej firmie będzie można praktykować przez maksimum trzy miesiące.

Ustawa o stażach absolwenckich to kolejna inicjatywa legislacyjna wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda w ramach „Pakietu na rzecz rozwoju przedsiębiorczości”, w którego skład wchodzą m.in. nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24