Damski krawiec bankrutem

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24To już koniec Monnari

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki Monnari Trade - podała spółka w komunikacie. Wniosek w tej sprawie Monnari złożyło w sądzie w pierwszej połowie maja.

"Sąd wyznaczył sędziego komisarza w osobie Sędziego Sądu Rejonowego Pana Dariusza Stępińskiego i syndyka masy upadłości w osobie Pana Grzegorza Pawlaka" - napisano w komunikacie. Postanowienie sądu uprawomocni się po siedmiu dniach.

Lider na dnie

Spółka jeszcze niedawno pisała o sobie "lider na polskim rynku eleganckiej i markowej odzieży dla kobiet powyżej 30 roku życia". Mimo tego już w maju złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Zmusiły ją do tego "pogarszająca się w niekorzystnych warunkach rynkowych sytuacja".

W pierwszym kwartale spółka miała prawie 14 mln zł netto. - Spadek sprzedaży jest bardzo duży, realizujemy plan restrukturyzacji. Musimy na pewno zamknąć część nierentownych salonów, około 30 proc. - mówił wtedy w TVN CNBC Biznes Marek Banasiak, prezes Monnari Trade.

- Osobiście uważam, że spółka która ma 63 mln złotych własnych kapitałów, która generuje codzienne przychody, która zatrudnia 1700 osób, to nie jest spółka, o której można by mówić, że upadłość likwidacyjna byłaby jakimkolwiek sensownym rozwiązaniem - przekonywał prezes.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24