Dam pracę w zarządzie TVP! Od listopada

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Do zakończenia walki o władzę w TVP droga daleka

Cztery osoby będą w nowym zarządzie TVP. Warunki konkursu na prezesa i trzech członków zarządu telewizji uchwaliła w poniedziałek późnym wieczorem rada nadzorcza spółki. Ogłoszenie o konkursie ma się ukazać w prasie w środę, od tego momentu kandydaci do zarządu będą mieli dwa tygodnie na nadesłanie swoich zgłoszeń.

W TVP władzę ma obecnie tymczasowy zarząd, który tworzy dwoje delegowanych członków Rady nadzorczej TVP: Bogusław Szwedo jako p.o. prezesa telewizji i Małgorzata Wiśnicka-Hińcza jako członek zarządu. Nowy zarząd przejął władzę w TVP po długotrwałym sporze sądowym z poprzednim p.o. prezesa spółki Piotrem Farfałem, który nie uznawał legalności wyboru nowej RN TVP, a w konsekwencji także wybranego przez nią zarządu. Jak donosi "Dziennik", niewykluczone, że o stanowisko w zarządzie telewizji będzie się ubiegać Patrycja Kotecka.

Według rozmówców "DGP" Kotecka miała mówić po swojej zeszłotygodniowej rozmowie z p.o. prezesa, że na razie będzie "doradzać Szwedo". Jednak według gazety ambicje byłej wiceszefowej Agencji Informacji są zdecydowanie większe - chce się ubiegać właśnie o miejsce w zarządzie.

Sprzątają po Farfale

Farfał ostatecznie opuścił budynek TVP po tym, jak z rejestru władz spółki wykreślił go Krajowy Rejestr Sądowy. Na rozpatrzenie w sądzie czeka jeszcze odwołanie byłego prezesa od tej decyzji. Nowa rada nadzorcza TVP wielokrotnie zapowiadała, że konkurs na docelowy zarząd TVP ma być przeprowadzony sprawnie i szybko, a nowego prezesa spółki możemy poznać na początku listopada. Według mediów, w tym okresie tymczasowe władze TVP mają zakończyć proces "czyszczenia" po ekipie Piotra Farfała.

Źródło: PAP, DGP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24