Czym dotrzeć na Igrzyska w Soczi i brazylijski mundial. Ile to kosztuje?

Igrzyska w Soczi, mundial w Brazylii... Ile to kosztuje?
Igrzyska w Soczi, mundial w Brazylii... Ile to kosztuje?
TVN24 BiS
TVN24 BiSIgrzyska w Soczi, mundial w Brazylii... Ile to kosztuje?

Ile kosztuje podróż do Soczi? Jak wysokie są ceny za nocleg? A może tańsza okaże się wyjazd na brazylijski mundial? W magazynie "Świat pieniądza" przyjrzeliśmy się kosztom, z jakimi muszą się liczyć zagorzali fani sportów zimowych i piłki nożnej.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii ruszają 12 czerwca, a kończą 13 lipca. Z kolei zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi zaczną się już 7 lutego i potrwają do 23 lutego.

Jak tam dotrzeć?

Przelot z Warszawy do Soczi wiąże się z konieczności przynajmniej jednej przesiadki. Najtańszy jest bilet linii Rossiya Airlines, który kosztuje ok. 2300 zł. Samolot leci do Sankt Petersburga, stamtąd dopiero po 17 godzinach jest lot do Soczi.

Najdroższą ofertę ma Areofłot. Cena biletu rośnie do 7500 zł. Trzeba liczyć się z dwiema przesiadkami. Zdecydowanie więc tańszy jest wylot z Berlina, który kosztuje 1600 zł i wiąże się z jedna przesiadką.

Kolejną opcją jest lot do Moskwy. Z tamtejszego lotniska Szeremietiewo odlatują samoloty do Soczi. Zresztą właśnie to lotnisko będzie głównym portem przesiadkowym w czasie olimpiady. Z Szeremietiewa odlatują samoloty LOT-u i rosyjskiego Aerofłotu do Warszawy.

Ile kosztuje dopingowanie?

Jak sprawdziliśmy, obecnie w kurorcie Krasnaja Polana oddalonym ok. 40 km od Soczi, nie ma wolnych miejsc. tam odbędzie się większość sportowych konkurencji. Z kolei w Soczi, za najtańszy tygodniowy pobyt, trzeba zapłacić co najmniej 10 tys. złotych. Sprawdziliśmy cenę wejściówek na najciekawiej zapowiadające się zawody z udziałem Polaków. W przypadku skoków narciarskich ceny zaczynają się od 277 zł i sięgają 555 zł. Za możliwość dopingowania Justyny Kowalczyk na żywo kibic zapłaci od 111 zł do 460 zł. W przypadku łyżwiarstwa szybkiego, bilety kosztują od 270 zł do 600 zł.

Kopanie w Brazylii

Dla osób preferujących cieplejsze klimaty, nie lada gratką pozostają brazylijskie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Podróż z Warszawy do Rio de Janeiro kosztuje 5800 zł, ale w dniu finału już 6600 zł. Noc w hotelu kosztuje co najmniej 1000 zł.

Ceny biletów w oficjalnej sprzedaży na mecze fazy grupowej zaczynają się od 280 zł i sięgają 540 zł. Wejściówki na ostatni mecz turnieju to koszt od 1350 do 3000 zł.

Autor: rf/klim/ / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości